Playmobil super 4
Πριν λίγες μέρες πήραμε τα καινούρια παιχνίδια Playmobil από την παιδική σειρά Super 4, που παίζεται καθημερινά στο Nickelodeon στις 17:45. Τα μικρά μου είχαν δει ήδη κάποια επεισόδια στην τηλεόραση και περίμεναν με αγωνία τα νέα τους παιχνίδια για να παίξουν και στο σπίτι.
Ο Γιώργος πήρε τον αγαπημένο του Άλεξ στη Βασιλική Εξέδρα – κωδ.6695, κοστίζει 27 ευρώ
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/1a-300x210.jpg)
Σας ανέβασα και ένα βιντεάκι από το παιχνίδι μόλις το ανοίξαμε και στο Instagram
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/4a-300x210.jpg)
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/8a-300x210.jpg)
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/3a-300x210.jpg)
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/2a-300x231.jpg)
Ένα βίντεο που δημοσίευσε ο χρήστης julie_bouza (@julie_bouza) στις
Ο πύργος εκτός από υπέροχους μουσικούς ήχους, μετατρέπεται και σε βαλιτσάκι με χερούλι-αστέρι. Στην φωτογραφία το βλέπετε ανοιχτό, αλλά μπαίνει το ένα μέσα στο άλλο και μπορείτε να το αποθηκεύσετε όμορφα στο παιδικό δωμάτιο ή να το πάρει το παιδί μαζί του στη βόλτα.
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/7a-300x210.jpg)
Ξετρελάθηκα και εγώ δεν το κρύβω, η μουσική του μ ενθουσιάσε και μου θύμησε ένα μουσικό κουτί που είχα μικρή με μια μπαλαρίνα. Το κουτί της Ζωής όμως έχει τις αγαπημένες της νεράιδες και μεταξύ μας είνα πολύ όμορφες!
![Playmobil super 4](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2016/07/6a-300x210.jpg)
Όσο οι νεραϊδούλες με τη Ζωή φρόντιζαν την πληγή του μονόκερου με το μαγικό φύλλο-επίδεσμο, εγώ φωτογράφιζα και ξαναφωτογράφιζα και έπαιζα και ξαναέπαιζα, μια σ ένα ροζ συννεφάκι και μια σ ένα γαλάζιο συννεφάκι. Και τελικά αναρωτιέμαι σε ποιόν αρέσουν περισσότερο τα Playmobil super 4 στη μαμά ή στα παιδιά; Μη ξεχάσουμε όμως και τον μπαμπά που όλο το βράδυ έπαιζε το ρόλο του Σερ Γκάρεθ με αντίπαλο τον Άλεξ – Γιώργο και νικήθηκε φυσικά ξανά και ξανά!!!
Τα παιχνίδια Playmobil super 4 μας ενθουσίασαν και σίγουρα θα ολοκληρώσουμε τη συλλογή μας!
![signature signature](https://paixnidaki.com/wp-content/uploads/2019/06/giouli.png)
Τι πιστεύετε;